Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu
start » ... » supraśl » Wydarzenia » Spotkanie Klubu Totutotam: Traktoriada & Ursusem przez ŚWIAT- Marcin Obałek
 

Spotkanie Klubu Totutotam: Traktoriada & Ursusem przez ŚWIAT- Marcin Obałek

TRAKTORIADA - EKSPEDYCJA TRAKTOREM DOOKOŁA ŚWIATA
z wizytą w Supraślu

 25 kwietnia w godzinach 18:30

Dom Ludowy w Supraślu
ul. Piłsudskiego 11
wstęp bezpłatny


Traktorem starszym od siebie ruszyli do Afryki. „Wierzymy, że polski sprzęt jest nieśmiertelny” . Polskim traktorem przez świat – może i niezbyt szybko, ale za to jak oryginalnie. Ten ciągnik ma już 52 lata, to więcej, niż dwaj traktorzyści - podróżnicy. Marcin Obałek i Piotr Śliwiński wymyślili by przejechać swoim ciągnikiem trasę z Polski do Etiopii, aby potem dalej kontynuować ekspedycję dookoła świata. W pierwszym etapie do Afryki już w Słowacji dołącza Monika, Ula , Rysiek i Marek. Zaczynają w mrozie – skończą w upale. Po drodze będą mieli czas wszystkiemu się przyjrzeć, a inni by przyjrzeć się im.

Można podróżować łatwo i lekko. Można też przyjemnie i oryginalnie.
Projekt Traktoriada rozpoczął się w 2002 roku. Właśnie wtedy Ursus 6014 ruszył na podbój Ameryki Południowej. Dlaczego ciągnik rolniczy? Żadna maszyna nie daje takich możliwości w terenie jak traktor. Pokonaliśmy na nim 20 tysięcy kilometrów po drogach Argentyny, Boliwii, Chile, Peru i Urugwaju. Przejechaliśmy przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atacama, pola gejzerów i bezkresną pampę.

Wrażenia, doświadczenia, trud i ogromna satysfakcja. Godziny materiałów filmowych, dziesiątki artykułów i wywiadów. To tylko kilka skarbów, jakie przywozimy z naszych nietuzinkowych podróży.

kalendarz wydarzeń >

dołącz do nas>

Cennik >

Biuletyn Nasza Gmina

informator turystyczny 2015>

Informator turystyczny>

projekt PAFW >

projekt NCK >

projekty PROW >

biblioteki >

prace inwestycyjne >

Gmina Supraśl mała ojczyzna-wielki świat

newsletter >